HOW TO SHOP

1 Login or create new account.
2 Review your order.
3 Payment & FREE shipment

If you still have problems, please let us know, by sending an email to support@website.com . Thank you!

SHOWROOM HOURS

Mon-Fri 9:00AM - 6:00AM
Sat - 9:00AM-5:00PM
Sundays by appointment only!

تیزر دوم سومین اردوی هم آموزی مدرسه روشنا

تیزر اول سومین اردوی هم آموزی روشنا

قبلی
بعدی

“تفکر طراحانه” به معنای ساده عبارت است از متدولوژی شناخت و تحلیل دقیق مسئله و ارائه راه حل مقتضی، با مشارکت فعال ذینفعان در طول فرآیند برنامه ریزی، اجرا و بازخورگیری و اصلاح؛ این نوع نگاه، یکی از جدیدترین الگوهای برنامه ریزی است که طی آن تیم طراحی به محض دستیابی به اولین پاسخ ها، اقدام به آزمون آن در سطح جامعه هدف نموده و در تعامل با ایشان، در صدد اصلاح و تکامل راه حل ارائه شده برمی آیند. تفکر طراحی هم دارای فلسفه (مدل ذهنی) است و هم دارای ابزار (روش). در ادامه پنج گام اصلی پیاده‌سازی تفکر طراحی را شرح می دهیم.

  1. همدلی (Empathy): درک دقیق و عمیق دغدغه‌ها، نگرانی‌ها، نیازها، نقاط قوت و ضعف، استعدادها و توانمندی‌ها، تیپ و صفات شخصیتی، باورها و مدل ذهنی، سبک ارتباطی، نظام ارزشی و چشم‌انداز، الگوهای فکری، احساسی و رفتاری جامعه هدف مبتنی بر همنشینی و هم صحبتی با ایشان.
  2. تعریف مسئله (Define the problem): چهارچوب بندی صحیح مسئله نیمی از راه حل است که عملاً بعد از فرآیند همدلی و ریشه کاوی جزء به جزء موضوع امکانپذیر است.
  3. ایده پردازی (Ideate): ایده پردازی و غربالگری ایده ها برای یافتن راه حل ها؛ انواع روش های خلاقانه ایده پردازی از جمله بارش فکری، نقشه ذهنی و … در این مرحله قابل اتخاذ است.
  4. نمونه سازی اولیه (Prototype): از میان راه‌حل‌هایی که در گام قبلی ایجاد شد، یکی از آن‌ها که اجرایی‌تر است و کمترین ریسک را دارد انتخاب و اجرا می گردد. هدف از ساختن نمونه‌ی اولیه این است که تا آنجا که می‌توانیم راجع به خودمان، ایده‌مان و دنیای پیرامون مان یادگیری داشته باشیم.
  5. آزمون و بازخورگیری (Test and get feedback): با ساختن نمونه‌ی اولیه حتی المقدور نمونه تولید شده در موقعیت واقعی تست شده و پیرامون آن از ذینفعان نظرسنجی صورت می گیرد. در نتیجه ممکن است راه حل ارائه شده تایید شده و طراحی مرحله بعدی در دستور کار قرار گیرد، ممکن است نمونه دستخوش تغییر و اصلاح گردد و یا حتی ممکن است تیم به این نتیجه برسد که مسیر از ابتدا اشتباه تشخیص داده شده و نیازمند تغییر رویه است.

 

 


تالار تمارین

همراهان این دوره روشنا

علی سعیدانژاد

فعال حوزه کارآفرینی اجتماعی

علی سعیدانژاد
صفحه پروفایل

هادی فلاحی

مدیرعامل موسسه ثمرات ارزش آفرینان

هادی فلاحی
هادی فلاحی هستم. فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته کارآفرینی از دانشگاه علامه طباطبایی، مدیرعامل موسسه پشتیبان کسب و کار ثمرات ارزش آفرینان و مدیر اجرایی مدرسه نوآوری اجتماعی روشنا. من از سن نوجوانی در کنار تحصیل، چند کسب و کار و فرصت شغلی را به صورت پاره وقت تجربه کرده ام؛ کسب و کارهایی که عمدتاً جنبه اقتصادی داشت و تجربیات خوبی را در جهت کسب درآمد نصیبم می کرد. اما از ابتدای دانشجویی (سال 1386) به تبع حضور داوطلبانه در برنامه های جهادی و محرومیت زدایی عزم خود را جهت حضور و فعالیت جدی در این عرصه جزم نمودیم؛ براساس اولویتها و خلأهایی که در مناطق کمتربرخوردار از نزدیک تجربه کردیم، از همان ابتدا تصمیم خود را برای خدمت رسانی در توسعه اشتغال و کارآفرینی روستایی گرفتیم. در سال 87 از مسئولیت خود در یک شرکت تجاری استعفا داده و بهمراه جمعی از بهترین دوستانم موسسه ای را تحت عنوان موسسه پشتیبان کسب و کار ثمرات ارزش آفرینان بنا نهادیم. موسسه ثمرات ارزش آفرینان، موسسه ای غیردولتی، غیرتجاری و غیرانتفاعی است که با هدف محرومیت زدایی و با ماموریت بسیج جوامع محلی و توسعه اشتغال و کارآفرینی در سطح اقشار کمتربرخوردار جامعه مشغول به فعالیت است. این موسسه تا کنون در بیش از 10 استان کشور پروژه اجرایی داشته و ایجاد بیش از 150 فرصت شغلی مستقیم روستایی را در کارنامه خود دارد. موسسه ارزش آفرینان خدمات متنوعی را در جهت توسعه کارآفرینی روستایی در دستور کار دارد که در حال حاضر مهمترین بخش این خدمات مشتمل بر طراحی و توسعه و پشتیبانی عملیاتی الگوهای اشتغالزایی روستایی است. علاوه برآنچه گذشت در حال حاضر افتخار همکاری با گروه نوآوری و کسب و کار اجتماعی پژوهشکده سیاستگذاری دانشگاه شریف را داشته و در عین حال به عنوان مدیر اجرایی مدرسه نوآوری اجتماعی روشنا نیز مشغول به خدمت می باشم.
صفحه پروفایل

حسین شادزی

دبیر اشتغال قرارگاه پیشرفت استان هرمزگان

حسین شادزی
آقای شادزی یک فعال و پژوهشگر حوزه کسب و کار (با سابقه ای چندین ساله) است که چشم انداز خود را ارتباط گیری با بدنه جامعه در قالب گروه های کوچک مردمی، تشکیل شبکه یادگیری و انتقال دانش بین افراد با هدف اثر گذاری و بهبود شرایط اجتماعی بیان می کند.
صفحه پروفایل

مهدی صالحیون

مدیرعامل سامانه خیریه ای "حاتم"

مهدی صالحیون
صفحه پروفایل

مهران شهبازی

عضو هیئت مدیره سامانه محصولات سالم سلوا

مهران شهبازی
28 ساله از اصفهان. فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی اصفهان. از سال 86 در کانون فرهنگی مسجد نورباران در حوزه های مختلف فرهنگی، تربیتی، جهادی، محرومیت زدایی و ... فعالیت دارم. حدود 2 سالی هست که به همراه تعدادی از دوستان همان مجموعه با ایده ها و دغدغه های اجتماعی در حال تدوین کسب و کارهایی خودگردان هستیم که از سال 95 سلوا با ایده تولید، تامین و توزیع سبد محصولات غذایی سالم متولد شد و در حال حاضر به عنوان مدیر فروش این مجموعه توفیق خدمت گذاری دارم. در کنار مباحث فرهنگی در زمینه های سیاسی، اجتماعی هم از زمان دانشجویی فعالیت هایی داشته ام. دوران کارشناسی را در دانشگاه اصفهان به عنوان عضو هیئت موسس و 3 سال دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان پشت سر گذاشتم. و پس از آن هم در مجموعه های شهری فعالیت هایی دارم. همچنین از حدود 4 سال پیش با توجه به علاقه مندی به حوزه های تامین مالی و سرمایه گذاری به صورت تخصصی وارد بازار سرمایه شدم و در چند نهاد مالی از جمله کارگزاری بورس مشغول به فعالیت در قالب تحلیل گر بازار سرمایه می باشم.
صفحه پروفایل

محمد اقبالی

فعال و پژوهشگر در حوزه اشتغال روستایی

محمد اقبالی
صفحه پروفایل

محمد قاسمی

فعال و پژوهشگر کارآفرینی اجتماعی

محمد قاسمی
صفحه پروفایل

محمدامین یوسفی

مدیر اجریی شتابدهنده نوآوری‌های اجتماعی رویش

محمدامین یوسفی
صفحه پروفایل

نوید خنوه

فعال و پژوهشگر حوزه کارآفرینی اجتماعی

نوید خنوه
صفحه پروفایل

راهب ماهفروزی

مسئول کارگروه اشتغال گروه جهادی شهید علمدار

راهب ماهفروزی
راهب نخبه کشوری و دانشجوی مقطع دکتری در رشته آبیاری و زهکشی است. او که یک فرد دغدغه مند در حوزه های اجتماعی است، چند سالی است اقدام به راه اندازی کارگروه اشتغالزایی گروه جهادی شهید علمدار (وابسته به بسیج دانشگاه ساری) نموده داشت.
صفحه پروفایل

سعید طالع شایان

فعال و پژوهشگر در حوزه توسعه روستایی

سعید طالع شایان
با توجه به اهمیت موضوعات اجتماعی در فرآیند زندگی و پیچیده بودن ماهیت این مسائل، چندسالی­است بسیار دغدغه­مند فعالیت در این حوزه­ها بوده­ام و یافتن راه­حل­های پایدار و یا حداقل همراهی با افراد دغدغه­مند بسیار برایم مهم بوده است. لذا بصورت کلی می­توان بیان داشت که بیشترین حوزه فعالیت بنده در سال­های گذشته معطوف به مسایل اجتماعی بوده است.
صفحه پروفایل

ُسجاد علیزاده

کارشناس انجمن حامیان فرهنگ قرض الحسنه و کارآفرینی اجتماعی

ُسجاد علیزاده
صفحه پروفایل

یاسر میرزاامیری

عضو هیئت مدیره سامانه سلوا

یاسر میرزاامیری
کارشناسی متالورژی از دانشگاه نجف آباد و مهندسی مدیریت پروژه از پیام نور اصفهان دارم. سابقه 5 سال کارشناس عملیات حرارتی در یکی از بزرگترین کارگاههای عملیات حرارتی کشور را دارم در حوزه صنایع نظامی . از سال 81 در دوران دانشجویی با دوستانمون یک موسسه فرهنگی به نام اردیبهشت راه اندازی کردیم که بیشتر در زمینه رسانه و فضای مجازی فعالیت میکردیم و تا الان هم با دوستان موسسه فعالیت داریم . به بحثای رسانه ای علاقه مندم از لحاظ فنی هم تا حدی کار کردم. علاوه بر اردیبهشت این سالها افتخار همکاری با مجموعه های فرهنگی دیگر شهر را هم داشتم که آخرینش مجموعه نورباران بوده. در زمینه فعالیتهای اجتماعی علاوه بر فعالیت در مجموعه های فرهنگی حدود 5 سال در زمینه قرض الحسنه فعالیت داشتم به عنوان مدیر یک صندوق قرض الحسنه در اصفهان فعالیت میکردم و اخیرا هم با دوستان مجموعه مسجد نورباران اصفهان در بحث غذای سالم مجموعه سلوا را راه اندازی کردیم و با تمام توان و قدرتمون میخوایم پیش بریم و قدمی در راه زمینه سازی ظهور آقا برداریم انشالله.
صفحه پروفایل

حامیان این دوره
اشخاصی که روشنا را در این دوره حمایت کردند

This is just a simple notice. Everything is in order and this is a simple link.

وارد شوید
ایجاد حساب کاربری
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.
بازیابی رمز عبور
بالا