HOW TO SHOP

1 Login or create new account.
2 Review your order.
3 Payment & FREE shipment

If you still have problems, please let us know, by sending an email to support@website.com . Thank you!

SHOWROOM HOURS

Mon-Fri 9:00AM - 6:00AM
Sat - 9:00AM-5:00PM
Sundays by appointment only!

تیزر دوره اول

اردو هم آموزی تکنیک های سخنوری ( مدرسه روشنا )

قبلی
بعدی

دوره مهارتهای ارتباطی برای نوآوری اجتماعی

تجربه نشان داده است که کارآفرینان و نوآوران اجتماعی برای شکل دهی به ایده و کسب و کار خود پیش از هر چیز به سرمایه اجتماعی نیاز دارند؛ و قطعاً دستیابی به سرمایه اجتماعی راهی ندارد جز تشکیل ارتباطات و پیوندهای اجتماعی موثر با اقشار مختلف جامعه پیرامونی…
در دوره «مهارتهای ارتباطی برای نوآوری اجتماعی» درصدد پاسخ به چالش مذکور هستیم. این دوره مشتمل بر دو اردوی هم آموزی بوده که در اردوی نخست به تکنیکها و مهارتهای سخنوری (Monologue) و در اردوی دوم به تکنیکهای گفتگو و متقاعدسازی (Dialogue) می پردازیم.
در این اردوها سعی می گردد تا با اقتباس از استانداردهای آموزشی ذیربط معتبرترین دانشگاه ها و مراکز آموزشی دنیا و نیز نیازسنجی و بومی سازی محتویات آموزشی، تکنیکهای سخنرانی و سخنوری را در کنار هم تمرین و تجربه نماییم. برای این منظور از جدیدترین الگوها و قالبهای آموزشی دانشگاه های نسل چهارم دنیا نیز بهره جویی می شود تا بدین ترتیب در بستری کاملاً تعاملی و مشارکتی با ظرفیتهای هم آشنا شویم؛ به رشد یکدیگر کمک کنیم و با هم ارتباطات مان را توسعه دهیم…
همراهان روشنا، هر یک دارای حداقل ۳ سال تجربه در عرصه های تخصصی خدمات اجتماعی بوده و در حوزه حرفه ای خود ضمن تجربیات ارزشمند میدانی، مجهز به سبک و مدل فعالیت خاص خودشان میباشند؛ اما با این وجود در ارائه دغدغه ها و تجربیات، متقاعدسازی مخاطبین و همراه سازی جامعه از مهارت بالایی برخوردار نیستند. چنانکه به اذعان ایشان همین نقیصه یکی از بزرگترین موانع پیشبرد برنامه هایشان به شمار می رود.
در اردوی “تکنیکها و مهارتهای سخنوری” در صدد هستیم تا در کنار هم بیاموزیم که چگونه حول ایده و کسب و کار اجتماعی مان ذینفعان را تحلیل و طبقه بندی کرده و جهت همدل و همراه سازی ایشان، تبیین ایده و دغدغه اجتماعی مان را متناسب با هر دسته از مخاطبین به بهترین شکل ممکن صورت بندی کنیم. به عنوان مثال ما به عنوان یک کارآفرین اجتماعی همزمان بایست برای یک مصاحبه ژورنالیستی با اصحاب رسانه، یا سخنرانی در یک جلسه نخبگانی متشکل از صاحبنظران دانشگاهی، یا گفتگو با جامعه هدف پروژه های اجتماعی مان یا … آمادگی کافی داشته باشیم. بایست آماده باشیم تا مطلب مورد نظر را متناسب با زمان تخصیص داده شده و جنس و سطح مخاطب تنظیم و ارائه نماییم؛ به گونه ای که در عین حفظ جذابیت، ارائه مان به گونه ای معماری شود که با بیشترین اثربخشی ممکن بر دل و ذهن مخاطب بنشیند. مواردی از این دست گوشه ای از شاکله مباحثی است که در قالب تکنیکهای کاربردی در اردوی “تکنیکها و مهارتهای سخنوری” تجربه می نماییم.
اما اردوی دوم دوره “مهارتهای ارتباطی” به “تکنیکها و مهارتهای گفتگو و متقاعدسازی” می پردازد. در این اردو می آموزیم که چگونه در مواجهات دو سویه یا چند سویه، مسائل و موضوعات را صورت بندی کرده و نقشه مذاکره مان را متناسب با مقتضیات حاکم بر جلسه تصویر کنیم. در این اردو با انواع رویکردهای حاکم بر مذاکره آشنا شده و با عبور از نگاه های عام از قبیل “بهینه سازی منافع” با تمایزهای ذاتی توافقات اجتماعی آشنا می شویم و طراحی توافقی جمعی را حول یک مسئله اجتماعی تمرین می کنیم.   

 • برگزاری کارگاه بیان موثر ویژه خادمین تربیتی مدارس امام رضا (ع) بنیاد فرهنگی رضوی

  برگزاری کارگاه بیان موثر…

  برگزاری کارگاه بیان موثر ویژه خادمین تربیتی مدارس امام رضا (ع) بنیاد فرهنگی رضوی

 • بورسیه 30 کارآفرین اجتماعی جوان توسط سرمایه گذاران اجتماعی روشنا

  بورسیه 30 کارآفرین اجتماعی…

  بورسیه 30 کارآفرین اجتماعی جوان توسط سرمایه گذاران اجتماعی روشنا

 • پذیرش 30 نفر از کارآفرینان اجتماعی جوان و پیشرو توسعه پایدار محلی در اردوی اول

  پذیرش 30 نفر از…

  پذیرش 30 نفر از کارآفرینان اجتماعی جوان و پیشرو توسعه پایدار محلی در اردوی اول

 • گرامین شاکتی؛ تامین انرژی پاک در روستاها

  گرامین شاکتی؛ تامین انرژی…

  گرامین شاکتی؛ تامین انرژی پاک در روستاها

 • برگزاری نخستین اردوی هم آموزی روشنا در روزهای پایانی مهرماه 1396

  برگزاری نخستین اردوی هم…

  برگزاری نخستین اردوی هم آموزی روشنا در روزهای پایانی مهرماه 1396


تالار تمارین

همراهان این دوره روشنا

احمد همتی

فعال حوزه کارآفرینی فرهنگی

احمد همتی
صفحه پروفایل

اکبر سهرابی

مدیر عامل شرکت نگین حاتم کویر

اکبر سهرابی
کارشناسی ارشد کارآفرینی از دانشگاه علامه طباطبایی و مدیرعامل شرکت کارآفرینی نگین حانم کویر. کمتر از سه ماه است که بعنوان مسئول اشتغالزایی قرارگاه پیشرفت و آبادانی در استان یزد فعالیت می کنم. بصورت تخصصی در حوزه کارآفرینی روستایی فعالیت می کنم و در چند استان کشور در روستاهای محروم فعالیت های پژوهشی و اجرایی انجام می دهم. شرکت کارآفرینی نگین حاتم کویر دو سال است که ثبت رسمی شده و طی این دو سال در چند پروژه ملی و بین المللی فعالیت کرده است. در حال حاضر نیز این شرکت در استانهای یزد، خراسان شمالی، کرمان و خراسان جنوبی فعال می باشد. تدوین سند معیشت و سند توسعه روستاها و همچنین ایجاد زنجیره های ارزش کامل کسب و کار در چندین روستا از جمله اقدامات این شرکت می باشد.
صفحه پروفایل

علی سعیدانژاد

فعال حوزه کارآفرینی اجتماعی

علی سعیدانژاد
صفحه پروفایل

فرشید ساکی

مدیرعامل انجمن دیده‌بان دادشهر آفاق

فرشید ساکی
در ابتدای جوانی درانتخاب بین دل و وظیفه با راهنمایی اساتید راه وظیفه را انتخاب کردم و رفتم برای خدمت نه آنچه دل میخواست آنچه وظیفه ام بود و جمله "هرکس هرجا هست آنجا را اصلاح کند" شعارم شد اقدامات خودم را آغاز کردم از همسایه ها و محله آغاز کردم پس از چند سال در اولین گام در فعالیت های اجتماعی رسمی خودم در سال 77 به جبهه سبز ایران که تشکل محیط زیستی بود پیوستم پس از انحلال جبهه سبز فعالیت ها در قالب جمعیت داوطلبان سبز تا امروز ادامه دارد از سال 81 با راه اندازی شورایارهای محلات شهر تهران تا به امروز عضوشورایاری محله هستم وهمزمان مسول خانه پژوهش محله ،در سال 83 انجمن شهر و فرهنک را که یک سمن جوانان بود را تاسیس کردیم و تا سال 92 فعال بود بنده عضو انجمن باور که انجمنی است در حوزه توانمند سازی معلولین و حقوق معلولین می باشد هستم و کار گروه مناسب سازی شهری را برای این تشکل راه اندازی نمودیم در ادامه فعالیت های محله ای تصمیم گرفتم بصورت رسمی وارد بحث مدیریت محله بشوم و در حال حاضر مدیر محله هستم بنا بر علاقمندی و ضرورتی که با تعدادی از دوستان احساس می کردیم اقدام به تاسیس انجمنی در حوزه مسائل شهری به نام دادشهر نمودیم.
صفحه پروفایل

هادی فلاحی

مدیرعامل موسسه ثمرات ارزش آفرینان

هادی فلاحی
هادی فلاحی هستم. فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته کارآفرینی از دانشگاه علامه طباطبایی، مدیرعامل موسسه پشتیبان کسب و کار ثمرات ارزش آفرینان و مدیر اجرایی مدرسه نوآوری اجتماعی روشنا. من از سن نوجوانی در کنار تحصیل، چند کسب و کار و فرصت شغلی را به صورت پاره وقت تجربه کرده ام؛ کسب و کارهایی که عمدتاً جنبه اقتصادی داشت و تجربیات خوبی را در جهت کسب درآمد نصیبم می کرد. اما از ابتدای دانشجویی (سال 1386) به تبع حضور داوطلبانه در برنامه های جهادی و محرومیت زدایی عزم خود را جهت حضور و فعالیت جدی در این عرصه جزم نمودیم؛ براساس اولویتها و خلأهایی که در مناطق کمتربرخوردار از نزدیک تجربه کردیم، از همان ابتدا تصمیم خود را برای خدمت رسانی در توسعه اشتغال و کارآفرینی روستایی گرفتیم. در سال 87 از مسئولیت خود در یک شرکت تجاری استعفا داده و بهمراه جمعی از بهترین دوستانم موسسه ای را تحت عنوان موسسه پشتیبان کسب و کار ثمرات ارزش آفرینان بنا نهادیم. موسسه ثمرات ارزش آفرینان، موسسه ای غیردولتی، غیرتجاری و غیرانتفاعی است که با هدف محرومیت زدایی و با ماموریت بسیج جوامع محلی و توسعه اشتغال و کارآفرینی در سطح اقشار کمتربرخوردار جامعه مشغول به فعالیت است. این موسسه تا کنون در بیش از 10 استان کشور پروژه اجرایی داشته و ایجاد بیش از 150 فرصت شغلی مستقیم روستایی را در کارنامه خود دارد. موسسه ارزش آفرینان خدمات متنوعی را در جهت توسعه کارآفرینی روستایی در دستور کار دارد که در حال حاضر مهمترین بخش این خدمات مشتمل بر طراحی و توسعه و پشتیبانی عملیاتی الگوهای اشتغالزایی روستایی است. علاوه برآنچه گذشت در حال حاضر افتخار همکاری با گروه نوآوری و کسب و کار اجتماعی پژوهشکده سیاستگذاری دانشگاه شریف را داشته و در عین حال به عنوان مدیر اجرایی مدرسه نوآوری اجتماعی روشنا نیز مشغول به خدمت می باشم.
صفحه پروفایل

مهدی صالحیون

مدیرعامل سامانه خیریه ای "حاتم"

مهدی صالحیون
صفحه پروفایل

مهدی پولکی تبار

مدیرعامل شرکت هفت خوشه

مهدی پولکی تبار
اینجانب طی 25 سال گذشته از طریق شرکت در دوره های آموزشی، تدریس، شرکت در سمینارها و نمایشگاههای تخصصی و هم چنین کارهای اجرایی متعدد و تعامل با بسیاری از شرکتها هم چنین مشاوره تجاری سازی و بازریابی مراکز معتبر همچون پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران ، همواره تلاش کرده ام تا در حوزه اجرای ایده های نو و کاربردی، گامی در جهت پیوند علم و صنعت بردارم. تمام تلاشم این است که تحولی در جهت رفع این مشکل مردم عزیز کشور به وجود آورم..راهکار برطرف کردن موانع را همدلی وهمکاری واقعی میدانم و باورم بر این است که رهایی از هر قید و بندی فقط از مسیر نظم میگذرد . در " حوزه پایش سلامت اجتماعی " نیز با همیاری و مشارکت مجموعه روشنا قصد دارم تا راه های نوینی را در بحث غربالگری آغاز کنم . همان گونه که مستحضرید دانشمندان و پژوهشگران علم شیمی و بیوشیمی طی سالیان متمادی برای رفع مشکل عدم فراگیر بودن تجهیزات تشخیص بیماری ها ، تحقیقات بسیاری در زمینه تست های سریع (Rapid test ) و حسگر آلاینده محیطی و یا میکروبی انجام داده اند. هدف از این پژوهش ها مناسب سازی هم درجهت کاهش هزینه و هم سهولت استفاده برای مصرف کنندگان در اقصی نقاط دنیا بوده است . در کشورمان ایران نیز این شاخه از علم در حال توسعه می باشد و قصد دارد تا با هزینه های بسیار اندک و قبل از حاد شدن بیماری (انواع سرطان – عفونی و .... ) با میزان دقت قابل قبولی مشکل را تشخیص داده و در صورت احتمال خطر ،افراد مشکوک به بیماری را به کلینیک های پزشکی هدایت نماید . همکاری چندین ساله با این مراکز علمی من را برا ان داشت که با منسجم کردن این فعالیت ها سمت و سویی جدیدی در این عرصه رقم زنم شرکت هفت خوشه پروین ایده بر گرفته از سخن رسول مهربانی ها که فرمودند « اگر علم در ستاره ثریا هم باشد مردمانی از سرزمین پارس به ان دست خواهند یافت » در سال ۸۸ تاسیس گردید . خوشه پروین مجموعه از ستاره هایی است که ۷ تای انها با چشم قابل رویت است . چشم انداز این شرکت ساخت ایده های نوین است و ماموریت ان حل مشکلات از نو ایده ها میباشد . تا کنون 5 طرح صنعتی به ثبت رسیده . یک پروژه ملی در خصوص اکسید آلومنیوم از سرباره ، مشترک با پژوهشگاه شیمی و به عنوان شرکت پشتیبان زنجیره ارزش ابریشم (طرح پایلوت در شرق اصفهان ) برخی از افتخارات این مجموعه می باشد.
صفحه پروفایل

مهدی توسلی

کارشناس مسئول بنیاد خیریه راهبری آلا

مهدی توسلی
مهدی توسلی زاده متولد 16 اردی‌بهشت ماه 1364 هجری شمسی مصادف با نیمه شعبان در اصفهان، متأهل، علاقه مند به حوزه فرهنگ و هنر و پژوهش اجتماعی ، دارای تجربه در عرصه های فرهنگی وهنری ، دارای ذهنی خلاق و جستجوگر و علاقه مند و خواستار ارتباطات انسانی بیشتر برای هم افزایی و گسترش خیرجمعی. شرحی از فعالیت های ما در بنیاد خیریه راهبری آلا(طرح خیرماندگار): فعالیت های خیریه و نیکوکارانه از دیرباز در ایران رواج داشته است که با ورود اسلام و توصیه موکد قرآن خصوصا در مدل‌های اسلامی آن مانند وقف بیش از پیش گسترش می‌یابند. این فعالیت‌ها تا چند دهه پیش به صورت سنتی و قائم به فرد انجام می‌شدند؛ با ظهور ساختارهای نوین اداری، در کنار تداوم فعالیت‌های فردی، امور خیر نیز، نهادی شده و به صورت ساختارهای رسمی دولتی و یا موسسات خیریه خصوصی توسعه یافتند. « بنیاد خیریه آلاء» پس از سالها فعاليت در حوزههاي مختلف امر خير، بر اساس تجربه و دانش به دست آمده، همچنين شناخت و مراودهاي که با خيرين و نهادهاي خيريه داشت، فعاليتهاي خير خود را به سمت راهبري امور خير سوق داد و نام بنياد نيز به «بنیاد خیریه راهبری آلاء» تغيير يافت. منظور از راهبري، توليد و ترويج دانش، فرهنگسازي در حوزه امر خير و تلاش در مسير اصلاح روشهاي مديريت امر خير است؛ به عبارت ديگر سعي بر آن است که با توليد و به کارگيري دانش در حوزه امر خير، منابع محدود خيريه ها و خيرين، عالمانه و بهينه هزينه شود و با فرهنگسازي در اين حوزه به جاي آن که تنها تعداد معدودي از جامعه عنوان خيّر را به دوش کشند، «هر ایرانی یک نیکوکار» باشد. پنج هدف اصلی در خیرماندگار: *تربیت و توسعه منابع انسانی برخوردار از شایستگی‌های حرفه‌ای فعالیت در حوزه امر خیر *راهبری مدیریت علمی امر خیر *تقویت و ارتقاء جایگاه پژوهش و نوآوری و تولید علم نافع در حوزه امر خیر *استقرار و نهادینه‌سازی نظام تضمین کیفیت فعالیت‌های خیریه *شناسایی و ساماندهی امور خیر بر زمین‌مانده
صفحه پروفایل

مهران شهبازی

عضو هیئت مدیره سامانه محصولات سالم سلوا

مهران شهبازی
28 ساله از اصفهان. فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی اصفهان. از سال 86 در کانون فرهنگی مسجد نورباران در حوزه های مختلف فرهنگی، تربیتی، جهادی، محرومیت زدایی و ... فعالیت دارم. حدود 2 سالی هست که به همراه تعدادی از دوستان همان مجموعه با ایده ها و دغدغه های اجتماعی در حال تدوین کسب و کارهایی خودگردان هستیم که از سال 95 سلوا با ایده تولید، تامین و توزیع سبد محصولات غذایی سالم متولد شد و در حال حاضر به عنوان مدیر فروش این مجموعه توفیق خدمت گذاری دارم. در کنار مباحث فرهنگی در زمینه های سیاسی، اجتماعی هم از زمان دانشجویی فعالیت هایی داشته ام. دوران کارشناسی را در دانشگاه اصفهان به عنوان عضو هیئت موسس و 3 سال دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان پشت سر گذاشتم. و پس از آن هم در مجموعه های شهری فعالیت هایی دارم. همچنین از حدود 4 سال پیش با توجه به علاقه مندی به حوزه های تامین مالی و سرمایه گذاری به صورت تخصصی وارد بازار سرمایه شدم و در چند نهاد مالی از جمله کارگزاری بورس مشغول به فعالیت در قالب تحلیل گر بازار سرمایه می باشم.
صفحه پروفایل

میلاد جلالوند

کارشناس پروژه توسعه پایدار بخش گلباف

میلاد جلالوند
بنده میلاد جلالوند هستم. فارغ التحصیل کارشناسی ارشد کارآفرینی دانشگاه تهران. علاقمند به حوزه های کارآفرینی اجتماعی، توسعه پایدار و مباحث توسعه سرمایه انسانی بویژه تعلیم و تربیت . به لطف خدا و با توفیق حضور در پژوهشکده سیاستگذاری شریف اندک تجربه ای رو هم تو این زمینه ها پیدا کردیم. در حال حاضر هم در پروژه توسعه محلی گلباف(در استان کرمان) مشغول به فعالیت هستیم.
صفحه پروفایل

محمد اقبالی

فعال و پژوهشگر در حوزه اشتغال روستایی

محمد اقبالی
صفحه پروفایل

محمد قاسمی

فعال و پژوهشگر کارآفرینی اجتماعی

محمد قاسمی
صفحه پروفایل

محمد ایران نژاد

مدیر اجرایی موسسه فرهنگی نورباران

محمد ایران نژاد
صفحه پروفایل

محمدامین یوسفی

مدیر اجریی شتابدهنده نوآوری‌های اجتماعی رویش

محمدامین یوسفی
صفحه پروفایل

نوید خنوه

فعال و پژوهشگر حوزه کارآفرینی اجتماعی

نوید خنوه
صفحه پروفایل

امید مشهدی حسن میرزای شیرازی

جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان تهران

امید مشهدی حسن میرزای شیرازی
صفحه پروفایل

رامین محمدی

راهبر اقتصادی قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان تهران

رامین محمدی
رامین محمدی هستم دارای مدرک مهندسی صنایع از دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند، که از سال 1390 از طریق اردوهای جهادی دانشجویی با مناطق کم برخوردار آشنا شدم و از آن موقع تا کنون در این حوزه مشغول فعالیت هستم و عمده موضوعاتی که با آنها در گیر بودم مسئله اشتغال زایی و کمبودهای فرهنگی اجتماعی در حاشیه شهرها و مناطق روستایی و محروم بوده است.
صفحه پروفایل

سعید طالع شایان

فعال و پژوهشگر در حوزه توسعه روستایی

سعید طالع شایان
با توجه به اهمیت موضوعات اجتماعی در فرآیند زندگی و پیچیده بودن ماهیت این مسائل، چندسالی­است بسیار دغدغه­مند فعالیت در این حوزه­ها بوده­ام و یافتن راه­حل­های پایدار و یا حداقل همراهی با افراد دغدغه­مند بسیار برایم مهم بوده است. لذا بصورت کلی می­توان بیان داشت که بیشترین حوزه فعالیت بنده در سال­های گذشته معطوف به مسایل اجتماعی بوده است.
صفحه پروفایل

ُسجاد علیزاده

کارشناس انجمن حامیان فرهنگ قرض الحسنه و کارآفرینی اجتماعی

ُسجاد علیزاده
صفحه پروفایل

یاسر میرزاامیری

عضو هیئت مدیره سامانه سلوا

یاسر میرزاامیری
کارشناسی متالورژی از دانشگاه نجف آباد و مهندسی مدیریت پروژه از پیام نور اصفهان دارم. سابقه 5 سال کارشناس عملیات حرارتی در یکی از بزرگترین کارگاههای عملیات حرارتی کشور را دارم در حوزه صنایع نظامی . از سال 81 در دوران دانشجویی با دوستانمون یک موسسه فرهنگی به نام اردیبهشت راه اندازی کردیم که بیشتر در زمینه رسانه و فضای مجازی فعالیت میکردیم و تا الان هم با دوستان موسسه فعالیت داریم . به بحثای رسانه ای علاقه مندم از لحاظ فنی هم تا حدی کار کردم. علاوه بر اردیبهشت این سالها افتخار همکاری با مجموعه های فرهنگی دیگر شهر را هم داشتم که آخرینش مجموعه نورباران بوده. در زمینه فعالیتهای اجتماعی علاوه بر فعالیت در مجموعه های فرهنگی حدود 5 سال در زمینه قرض الحسنه فعالیت داشتم به عنوان مدیر یک صندوق قرض الحسنه در اصفهان فعالیت میکردم و اخیرا هم با دوستان مجموعه مسجد نورباران اصفهان در بحث غذای سالم مجموعه سلوا را راه اندازی کردیم و با تمام توان و قدرتمون میخوایم پیش بریم و قدمی در راه زمینه سازی ظهور آقا برداریم انشالله.
صفحه پروفایل

حامیان این دوره
اشخاصی که روشنا را در این دوره حمایت کردند

This is just a simple notice. Everything is in order and this is a simple link.

وارد شوید
ایجاد حساب کاربری
پس از تکمیل اطلاعات زیر، گذرواژه برای شما ارسال می‌شود.
بازیابی رمز عبور
بالا